Zakopane

Przyjeżdżając w góry, każdy chce odwiedzić również Zakopane – uważane za modną destynację zarówno latem jak i zimą. Jest ono najważniejszym ośrodkiem turystycznym na Podhalu, gdzie wszystko „kręci się” wokół Turystów i ich potrzeb – szlaki, karczmy i restauracje, sklepy, atrakcje turystyczne.

Krupówki

Główna i najbardziej rozpoznawalna ulica w Polsce w formie deptaku, na którym znajdziemy mnóstwo sklepów, stoisk z wyrobami regionalnymi, restauracji, pubów, klubów. Krupówki to serce Zakopanego, tutaj najwięcej się dzieje zarówno za dnia, jak i nocą. Warto wybrać się na Krupówki wieczorem i spędzić czas w jednej z wielu regionalnych karczm, gdzie muzyka góralska przygrywa na żywo. Na Krupówkach każdy znajdzie coś dla siebie – rodziny z małymi dziećmi, młodzież i seniorzy.

Targowisko pod Gubałówką

Kierując się Krupówkami w dół przechodzimy przez przejście podziemne i praktycznie jesteśmy już pod Gubałówką. Jest tutaj znane turystom targowisko, gdzie oprócz wyrobów regionalnych (sery, skarpety, kożuchy) znajdują się punkty gastronomiczne. Jeśli pójdziemy na wprost dojdziemy do dolnej stacji kolejki na Gubałówkę.

Szlaki turystyczne

Na terenie Zakopanego swój początek ma wiele z tatrzańskich szlaków. Jeśli kierujemy się dalej to wszędzie dotrzemy z dworca w Zakopanem. Dworzec autobusowy i stacja kolejowa znajdują się w tym samym miejscu.

Choć Zakopane nie jest dużym miastem (ok. 27 tys. mieszkańców) ma wiele do zaoferowania. Na terenie Zakopanego znajduje się też wiele perełek architektonicznych (stare, tradycyjne budownictwo regionalne).

Ciężko byłoby przedstawić ofertę Zakopanego w jednym poście, dlatego serdecznie zachęcamy by po prostu udać się do Zakopanego i pozwiedzać lub poleniuchować.